اخبار

طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده + مشاوره سرمایه‌گذاری

طرح توجیهی راه‌ اندازی شهربازی

طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده + مشاوره سرمایه‌گذاری

آیا به فکر راه‌ اندازی شهربازی سرپوشیده هستید، ولی نمی‌ دانید از کجا شروع کنید؟ یا چقدر سرمایه نیاز دارید؟ چگونه مجوز تأسیس یک شهربازی را بگیریم؟ بازدهی این شغل چقدر است؟ برای شروع یک کسب‌ و کار باید تمام جنبه‌ های آن را بسنجید، به همین منظور با بهره‌ مندی از مشاوره کارشناسان اهل‌ فن و برآورد هزینه‌ های پروژه، در نظر گرفتن دغدغه‌ های اخذ مجوز‌های لازم و بررسی آینده آن در قالب طرح توجیهی، نقشه راه دقیقی برای شروع کار خود، ترسیم کنید.

در این مقاله از شهربازی سازان طلایی، به بررسی ابعاد طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده می‌پردازیم. اگر به فکر احداث مرکز تفریحی و سرگرمی هستید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده
می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده

این نوع شهربازی‌ ها به دلیل فضای محدودتر، به‌ عنوان مجموعه‌ های تفریحی با هدف جذب مشتری در مراکز تجاری یا هتل‌ ها ساخته می‌شوند. ویژگی مهم آن، وجود بازی‌ های مهیج و جذاب در محیطی سرپوشیده و امن برای کودکان و خانواده‌ ها است.

برای احداث شهربازی مدرن و مهیج باید اقدامات مختلفی را انجام داد تا در نهایت به بهره‌ برداری و بازدهی برسد. اخذ مجوز‌های لازم از سازمان‌ های مربوطه، انتخاب محل شهربازی، خرید و نصب وسایل بازی و آموزش پرسنل از مراحل اجرای طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده است.

انتخاب محل مناسب برای احداث شهربازی

در طرح توجیهی شهربازی، اولین مرحله، انتخاب محل احداث مجموعه تفریحی است. برای این منظور علاوه بر در نظرگرفتن قوانین و مقررات شهری، باید موقعیت جغرافیایی، دسترسی آسان افراد به شهربازی و وضعیت رقبا در آن منطقه را در نظر بگیرید.

دریافت مجوز شهربازی سرپوشیده

روند اخذ مجوز احداث شهربازی از سازمان‌ های مربوطه، نیاز به‌ صرف زمان زیادی دارد؛ بنابراین باید در طی این مسیر صبور باشید. همچنین رعایت نکات و استاندارد‌ های لازم در طراحی اولیه شهربازی را فراموش نکنید. درصورتی‌که هرکدام از مراحل را کامل انجام ندهید، پس از بازرسی نهایی، مجوز شما تأیید نمی‌شود.

دریافت مجوز شهربازی سرپوشیده

هزینه‌های احداث شهربازی سرپوشیده در طرح توجیهی

برای کسانی که قصد سرمایه‌ گذاری در این شغل مهیج را دارند، هزینه‌ های انجام پروژه، بسیار مهم است. در ادامه به طور خلاصه، به هزینه‌ هایی که در روند احداث شهربازی پیش روی شما قرار دارد، اشاره می‌کنیم.

 • هزینه‌ های کارشناس و مشاوره تخصصی آماده‌ سازی طرح توجیهی
 • هزینه‌ های اخذ مجوز‌ های لازم و دریافت گواهی‌ نامه‌ های استاندارد و ایمنی
 • خرید یا اجاره محیط شهربازی
 • طراحی و نقشه‌ کشی پلان شهربازی
 • هزینه‌ های اجرای طراحی
 • محوطه‌ سازی در داخل و بیرون مجموعه
 • هزینه‌های زیر ساخت و فونداسیون شهربازی
 • اجرای تأسیسات، مکانیک و کابل‌ کشی‌ های برق
 • خرید دستگاه‌ بازی و تجهیزات موردنیاز
 • هزینه‌های انتقال، نصب و راه‌اندازی وسایل بازی
 • جذب پرسنل و آموزش‌ های لازم

همچنین بخشی از هزینه‌ ها را باید به موارد پیش‌ بینی نشده و هزینه‌های افتتاحیه نیز اختصاص دهید.

می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

وضعیت سرمایه‌گذاری برای تأسیس شهربازی در طرح توجیهی سال 1401

بیشترین میزان سرمایه موردنیاز برای تأسیس شهربازی، در واقع برای هزینه خرید زمین یا مکانی سرپوشیده اختصاص داده می‌شود. این هزینه با توجه‌ به شهر و منطقه‌ ای که شهربازی در آن احداث می‌شود و همچنین متراژ بنا، متفاوت است.

در طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده، هزینه‌ های خرید وسایل، استخدام کارکنان، محوطه‌ سازی و … نیز برآورد می‌شود. همچنین نیروی انسانی، شامل مدیر شهربازی، اپراتور وسایل بازی، مسئول خدمات‌ رسانی، مسئول صندوق و … شده که تعداد افراد موردنیاز در هر بخش متفاوت است. پیش‌ بینی وضعیت سرمایه‌ گذاری به‌ صورت تقریبی برای راه‌ اندازی شهربازی در سال 1401 بدون احتساب هزینه خرید ساختمان یا زمین به شرح زیر است.

شرح

برآورد

ظرفیت ارائه خدمات در سال

140 هزار نفر

مساحت زیر بنای فضای سرپوشیده

4000 مترمربع

اشتغال‌زایی مستقیم

28 نفر

اشتغال‌زایی غیرمستقیم

40 نفر

میزان سرمایه ثابت در سال بدون احتساب هزینه زمین

50 میلیارد تومان

ارزش تجهیزات و دستگاه‌ها

18 میلیارد تومان

دکوراسیون و طراحی داخلی

800 میلیون تومان

نرخ بازده داخلی سرمایه‌گذاری

20 درصد

سال‌های بازگشت سرمایه

5 سال

وضعیت سرمایه‌گذاری برای تأسیس شهربازی در طرح توجیهی سال 1401

برآورد درآمد شهربازی در طرح توجیهی

شهربازی‌ ها و مراکز تفریحی سرپوشیده، در سال‌ های اخیر در بین مردم، محبوبیت زیادی به دست آورده‌ اند. با وجود تنوع شهربازی‌ های موجود، ایده‌ های خلاقانه و مدرن موفق‌ تر خواهند شد. طرح‌ های توجیهی متفاوتی برای راه‌ اندازی شهربازی وجود دارد. به همین دلیل، سرمایه‌ گذاری در این شغل، باید با مطالعه و بررسی همه جوانب توسط کارشناسان حرفه‌ ای این حوزه انجام شود.

درآمد شهربازی‎‌ های سرپوشیده به عوامل مختلفی مانند مکان شهربازی و تعداد وسایل بازی بستگی دارد. اما در مجموع، سود دهی و بازدهی نهایی این شغل نسبت به مشاغل دیگر، بسیار قابل‌ توجه است. در همین راستا می‌توان گفت، بعد از اجرای دقیق و کارشناسی طرح توجیهی شهربازی، سرمایه‌ گذاران به‌ صورت تقریبی هر ماه حدود 25 تا 40 درصد سود خالص پس از کسر هزینه‌ ها به دست می‌آورند.

سؤالات متداول

مراحل طرح توجیهی احداث شهربازی سرپوشیده چیست؟

اخذ مجوز، انتخاب محل شهربازی، خرید و نصب دستگاه‌ های بازی و آموزش پرسنل از مراحل اجرای طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده است. برای این منظور می‌توانید از کارشناسان مجرب شرکت شهربازی سازان طلایی کمک بگیرید.

اهداف طرح توجیهی راه‌اندازی شهربازی سرپوشیده چیست؟

بررسی فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری، افزایش درآمدزایی و سود‌آوری برای شهر، برآورد هزینه‌ های پروژه و پیش‌ بینی آینده احداث شهربازی از اهداف طرح توجیهی است. شما می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت فنی و مهندسی شهربازی سازان طلایی، استفاده کنید.

می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

سخن پایانی

در متن بالا به‌ صورت خلاصه به بررسی اقتصادی و طرح توجیهی برای بازگشت سرمایه در پروژه احداث شهربازی سرپوشیده پرداختیم. امروزه با توجه‌ به توسعه و رشد صنعت تفریح و سرگرمی در ایران، زمینه سرمایه‌ گذاری در این بخش فراهم شده است. اما برای جلوگیری از مشکلات آینده و همچنین برداشتن گام درست در این مسیر، انتخاب یک مشاور متخصص برای پیشبرد پروژه تأسیس شهربازی یا مجموعه تفریحی، یک امر ضروری است.

شاید با مطالعه این متن به فکر راه‌ اندازی شهربازی و سرمایه‌گذاری در این صنعت پرسود افتاده‌ اید. برای این منظور، شرکت فنی و مهندسی شهربازی سازان طلایی با سال‌ ها تجربه، در کنار شماست. این شرکت با بهره‌ مندی از مهندسان متخصص و کارشناسان مجرب، بهترین خدمات تجهیز شهربازی سرپوشیده را به سراسر کشور ارائه می‌دهد. اگر قصد تأسیس مجموعه تفریحی داشته یا سؤالی در این مورد دارید، در بخش دیدگاه سایت با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله به شما برای احداث شهربازی کمک کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *