اخبار

تاریخچه شهربازی در ایران

تاریخچه شهربازی در ایران

اولین نمونه شهربازی در ایران در پارک شهر سنگلج تهران ساخته شد که بعدها در آن دستگاه های سرگرمی چون: تاب، سرسره، الاکنگ و لاتاری به عنوان «گاردن پارتی» مستقر شد. این پارک سرسبز دارای استخر بزرگی بود که مردم در کنار این استخر مشغول تماشای برنامه دوچرخه سواری و اکروبات بازی می شدند و بعضی اوقات هم گروه مزیک ارتش برای سرگرمی مردم در مقابل استخر برنامه اجرا می کرد و مزیک می نواخت.

تا اوایل سالهای 50 بهترین شهربازی فان فار بهترین شهربازی تهران بود. و سپس با افتتاح پارک خرم که بعدا به پارک ارم تغییر نام داد ادامه یافت.شهربازی های مدرن ایران البته با دو شهربازی سرپوشیده شروع به فعالیت نمود و تغییرات به سمت پیشرفته شدن نمود. این شهربازی ها سرزمین عجایب تهران در سال 82 و سرزمین عجایب مشهد در سال 86 بودند.که توسط بخش خصوصی ساخته و راه اندازی شد. شهربازی سرزمین عجایب مشهد توسط شرکت عصر جدید ساخته و به نوعی تاریخچه شهربازی در ایران را رقم زدند و به بهره برداری رسید.

تاریخچه شهربازی در ایران

تاریخچه شهربازی در ایران

ساخت و احداث شهربازی مربوط به سال 1340 می باشد. که شهربازی بیشتر شبیه پارک بازی با دستگاه های ابتدایی بود و همه افراد می توانستند از ان استفاده کنند. این دستگاه های سرگرمی، شامل سرسره، الاکلنگ و تاب بوده است.

این مدل شهربازی اولیه که به صورت سنتی بوده، روز به روز بسیار مدرن تر شده است، به طوری که امروزه، شهربازی ها مراکز مورد علاقه کودکان و بزرگسالان می باشد.

کارخانه سازنده دستگاه های شهربازی کشتی طلائی با داشتن سابقه طولانی در ساخت این وسایل توانسته در طی سال ها، خدمات نوینی را برای ساخت شهربازی به افراد ارائه دهد.

این کارخانه توانسته در طی این سالها دستگاه های مدرن، مطابق با جدیدترین دستگاه های روز دنیا را ساخته و به مشتریان خود ارائه دهد.

می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

پس از آن اتوبان کودک در خیابان امیریه و فان فار در میدان ونک از معروفترین شهربازی های تهران بودند.در فان فار ترن هوایی البته نه به شکل پرسرعت آن و چرخ وفلک و دیگر وسایل و ابزار بازی برای کودک و بزرگسال فراهم بود این شهر بازی تا سالها یکی از مهمترین تفریحگاههای پایتخت بود تا در اوایل دهه 50 درغرب تهران کنار آزاد راه تهران کرج پارک خرم افتتاح شد.

این پارک که در بعد از انقلاب به پارک ارم تغییر نام داد از دو بخش یک و دو تشکیل شده است. این شهربازی با بیش از 120 دستگاه متنوع تفریحی است که حدود 3 هکتار از زمین پارک ارم را به خود اختصاص داده است. تجهیزات و وسایل بازی شهربازی ارم عبارتند از: فلیپر، کاترپیلار، کشتی امیر، چرخ وفلک، بشقاب پرنده، ترن کودک، موتور پرشی کودک، تشک بادی، پاراتاور، سورتمه، قوی گردان، اسب گردان، فایربال، ترن هوایی،آکروجت، کشتی سبای کودک، سفینه طوفان، مه نورد، ماشین برقی کودکان، رالی کودکان، یورو بانجی، دیوار مرگ، هلیکوپتر، مونوریل، آبشار، تونل وحشت، طوفان الکترونیکی، دارت کامپیوتری، رالی آسفالت و سالتو. وبالاخره باغ وحش تهران نیز که بعد از تغییر مکان ازرو به روی پارک ملت به پارک ارم نقل مکان کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *