اخبار

شهربازی روباز یا فضای باز

شهربازی روباز یا فضای باز

شهربازی روباز به شهربازی هایی گفته می شوند که محدودیت حجم و ارتفاع ندارند. در این شهربازی ها دستگاه هایی که استفاده می شوند عموما دستگاه های بزرگ هستند و رده بندی مختلف دارند، مانند: دستگاه های سبک، دستگاه های نیمه سنگین و دستگاه های سنگین، که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

شهربازی روباز یا فضای باز

شهربازی روباز یا فضای باز

دستگاه های سبک

دستگاه های سبک شامل دستگاه هایی می شوند که رده این تجهیزات استانداردهای مناسبی دارند و این ها نیاز به بازرسی ساخت در هنگام تولید برای سازنده ندارند اما پروانه تولید حتما باید تهیه گردد. این دستگاه ها شامل تکان دهنده ها، دستگاه یورو بانجی، دستگاه ترامپولین و دستگاه هایی که عموما ریسک کمتری در هنگام استفاده دارند می شود.

دستگاه های نیمه سنگین

این نوع دستگاه ها ریسک بالاتر و هیجان بالاتری دارند مثل دستگاه ماشین برقی که نیاز به کنترل بیشتری در هنگام تولید و همچنین نیاز به بازرسی ساخت دارد. این بدان معنا است که زمانی که خریدار اقدام به خرید این نوع دستگاه ها می نماید باید شرکت بازرسی و تولیدکننده قراردادی با هم تنظیم کنند که در زمان تولید، شرکت بازرسی تمام مراحل تولید از خرید متریال و مواد اولیه تا پایان زمان نصب، همراه با سازنده کل کار و فرآیند را پیش ببرند.

که این ها عموما طراحی و نقشه های ساخت می خواهند که پس از اینکه طراحی و ساخت در دستگاه های نیمه سنگین و سنگین به شرکت بازرسی ارائه و تاییدیه گرفته شد، طبق نقشه هایی که تاییدیه گرفته شد توسط مدیران کنترل کیفیت که در کارخانه ها وجود دارند به همراه پیمانکاران یا کارگرانی که در مجموعه وجود دارند اقدام به ساخت می نمایند و طبق نقشه هایی که در اختیار دارند محصول را می سازند و شرکت های بازرسی عموما به همراه یک NDT MAN مراحل ساخت را کنترل می کنند.

برای شافت ها و پین ها اسکن می کنند که مشکلی از نظر جسم و جرم شافت ها وجود نداشته باشد و از پین ها در مورد جوش ها با NDT MAN با آزمایش هایی که انجام می دهد NDT ها را انجام می دهند و جوش ها را کنترل می کند و برای مواد اولیه مصرفی حتما از آزمایشگاه هایی که مورد تایید صلاحیت اداره استاندارد است باید متریال تست شود و گواهی آزمایش را به شرکت های بازرسی ارائه کنند که نهایتا در دستگاه های نیمه سنگین یا سنگین برای صدور گواهی نهایی از این ها استفاده می شود.

دستگاه های سنگین

دستگاه هایی هستند که بعضی از شرکت ها اجازه تولید این ها را دارند مانند دستگاه فریزبی، دستگاه کشتی صبا، چرخ و فلک های بزرگ، اسکیت یو که گروه صنعتی بیات به عنوان پیشتاز در این تولید پروانه همه ی این محصولات را داراست.

تجهیزات غول پیکر

شامل دستگاه هایی مثل رولر کاستر یا تاب اسکای یا دستگاه هایی که فراتر از نیاز شهربازی های معمولی است که این دستگاه ها به دلیل قیمت بیش از حد بالا توجیه اقتصادی ندارد که در شهربازی های معمولی استفاده کرد و فقط در شهربازی های خاص می توان از آن ها استفاده کرد مثل رولر کاستر ها یا ترن هوایی یا گاهی اوقات اسکیت یو با طول ریل طولانی، تاب های غول پیکر، چرخ و فلک های بزرگ فراتر از چرخ و فلک های ۱۷-۲۰ متری که در شهربازی های بزرگ نصب می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *