اخبار

تاریخچه شهربازی

تاریخچه شهربازی

در معنای مفهومی شهربازی شهربازی پارکی است که از وسایل سرگرمی و تفریحی و همچنین سواری برای سرگرم کردن گروه بزرگی از مردم تشکیل شده‌است که نسبت به پارک‌های ساده یا زمین‌های بازی داخل شهری، امکانات سرگرم کنندهٔ بیشتری دارند.

به‌ طور کلی ۲ نوع شهربازی وجود دارد: شهربازی سرپوشیده و سر باز که در شهربازی‌های سرپوشیده دستگاه‌های الکترونیکی و رایانه‌ای موجود می‌باشد.

می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

شهربازی های در تاریخچه جهانی و در آغاز کار حود به سبک و سیاق امروزی نبوده و بیشتر به صورت گروه ها در قالب کارناوال هایی به صورت سیار و دوره گرد در کشورها و شهرهای مختلف برنامه اجرا می کردند.

قدیمی ترین شهربازی مربوط به قرون وسطی است که در کشور انگلستان قرار دارد که در سال۱۱۳۳ تاسیس شد. این مکان ها که تاریخچه شهربازی را می‌سازند در قرن ۱۸ و ۱۹ ساخته و به مکان های تفریحی برای مردم تبدیل شدند که بعدها طرفدار های آنها افزایش پیدا کرد. در این مکان ها مردم می‌توانستند نمایش های گوناکون، جادوگری را ببیند و در مسابقه هایی که برای مردم عادی در نظر گرفته شده بود شرکت کنند.

تاریخچه شهربازی

تاریخچه شهربازی

دومین شهربازی که ساخته شد شهربازی در دانمارک بود که در سال ۱۵۸۳ در اروپا افتتاح شد و طرفداران زیادی داشت این شهربازی به قدری معروف بود که مردم بسیاری از نقاط گوناگون دنیا به این کشور سفر می‌کردند تا از این جاذبه توریستی دیدن کنند. تاریخچه شهربازی به مقدار زیادی به این شهربازی برمی‌گردد و می‌توان گفت کشور دانمارک آغازگر پیشرفت در شهربازی است.

فضا های بازی سیار در کنار کارنوال ها بر پا میگردید نمونه آن کارنوال هایی بود که در سال 1133 در لندن به اجرای برنامه می پرداخت. این کارنوال ها 1000 سال قدمت دارند.شهربازی باکن و اقع در کلامپنبرک دانمارک در سال 1583 شروع به فعالیت نمود که میتوان نسل جدید شهربازی ها به آن لقب داد.از سال های 1860 و 1870 بود که دستگاههای بازی نیز به مجموعه های شهربازی اضافه گردید.وبا ورد به دوران صنعتی شدن تعداد شهربازی ها افزایش یافت. بین سالهای 1900 ت ا1910 شهربازی ها با دستگاههای چوبی شروع به فعالیت نمودند و اتش سوزی هایی در این شهربازیها اتفاق افتاد تا تغییراتی در کاربرد وسایل ایجاد گردد.شهربازی های در آمریکا در این سالها گسترش بیشتری داشت.

می توانید با شماره 09356039371 جهت ارتباط با کارشناس و مشاوره فروش و یا با شماره تماس 01144204223 دفتر  شرکت شهربازی سازان طلایی تماس بگیرید  و در سریع ترین زمان ممکن استعلام قیمتی و یا مشاوره فنی دریافت نمایید.

پارک اسبدوانی که در سال ۱۸۹۷ به وسیله‌ی یک کار آفرین به نام جرج تیلیو بازگشایی شد، از اولین شهربازی های جهان بود که در نیویورک افتتاح شد. اسم این شهربازی از وسیله‌ی مخصوص آن، یعنی ریل اسب مکانیکی که ۳۳۵ متر طول داشت و مردم با آن با یکدیگر مسابقه می‌دادند گرفته شده، البته این شهربازی نیویورک دارای یک چرخ و فلک، یک گرداننده که به خاطر شکل و شمایل فضایی مانندش به “سفر به ماه” معروف بود و یک راه آهن مینیاتوری نیز بود. در سال ۱۹۰۷ آتش سوزی بیشتر این شهربازی را سوزاند، اما تیلیو مایوس نشد و اقدام به ساخت یک شهربازی پیشرفته تر کرد که تا حدود سال ۱۹۶۰ در دست ساخت بود. او بعدها بقایای سوخته‌ی شهربازی قدیمی را برای نمایش عموم محیا کرد که هر نفر باید ۱۰ سنت بابت آن میپرداخت!

پارک اسبدوانی

پارک اسبدوانی

 

شهربازی ها در گذشته مانند اکنون نبودند و فقط به یک چرخ و فلک و دریاچه کوچک که مردم می‌توانستند با قایق های پدالی در آن تفریح کنند محدود می شدند و گسترده تر نبود؛ ولی اکنون شهر بازی ها به اندازه ای پیشرفته شده اند که به جاذبه تفریحی بعضی از کشور ها و شهر ها تبدیل شدند و مهندسان و طراحان زیادی در زمینه طراحی وسیله های شهربازی با یکدیگر رقابت می‌کنند. تاریخچه شهربازی ها از سه فلسفه دیگر ساخته شده است که شامل نمایشگاه های دوره ای، پارک های موضوع دار و پارک های و نمایشگاه های بین المللی می‌شود.

ویدیو زیبای تاریخچه شهربازی در دنیا

 تا سال 1935 به دوره اوج رسید.با شروع جنگ جهانی رشد شهربازیها کم و متوقف شد زیرا مردم فرصتی برای تفریحات نداشتند. بعد از جنگ ترکیب شهربازی ها با صنعت سینما و تلویزیون در امریکا شهربازی ها تم پارک یا شهربازی های موضوعی را ایجاد نمود و شرکت هایی مانند دیزنی لند شهربازی های خود را دایر نمود و شخصیت های محبوب تلویزیونی را در شهربازی ها خود به نمایش عموم گذاشت.

بعد از این فستیوال های سرگرم کننده شهربازی ها گسترده شد و ایده های بیشتری برای سرگرم کردن مردم ارائه شد. به عنوان مثال یکی از جالب ترین و محبوب ترین وسیله هایی هستند که هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده اند اسب های چرخان است که هم کودکان و هم بزرگسالان این وسیله را دوست دارند. این اسب ها به مرور زمان پیشرفته تر شدند و هم اکنون در شهربازی ها هستند و با رنگ ها و چراغ هایی که دارند در شهربازی ها خودنمایی می‌کنند. این اسب های چرخان در تاریخچه شهربازی ها تاثیر زیادی گذاشته اند و با پیشرفته تر شدن دیگر وسیله های شهربازی در حال پیشرفت هستند. وسیله دیگری که از گذشته تا به حال نماد شهربازی بوده و در تمام شهربازی ها وجود داشته چرخ و فلک بزرگی بوده که در اکثر شهربازی ها بزرگترین و چشمگیر ترین وسیله است.

تاریخچه شهربازی در ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *